Kim jest Fouxey?


Zawsze marzyłem o swoim internetowym pamiętniku. W dzieciństwie wiele razy starałem się tworzyć nowe teksty, dla siebie. Trzymałem swój mały zeszycik pod poduszką. Każdego wieczora bazgrałem, rysowałem, dla siebie. Nikt nigdy nie czytał tego, co było tam zapisane.

Parę lat temu wpadłem na genialny pomysł, jakim był blog lifestylowy. Lisie Pismo było moim pierwszym blogowym projektem, który, cóż, nie wypalił. Z powodu rozległych obrażeń wewnętrznych zapadł w śpiączkę, z której nigdy się już nie wybudzi. Jego miejscem spoczynku jest teraz mój prywatny dysk.

Kim jest Fouxey? Co to jest Fouxey?

Kiedy zaczynałem swoją mini karierę internetową starałem się wymyślić jakiś fajny, prosty pseudonim, który trafi na zawsze do głów czytelników. Pierwszym z nich był: Lisie Pismo. Ze względu na to, że mam zwierzę w nazwisku, postanowiłem to wykorzystać. Pisałem bloga, więc jakoś skojarzyłem sobie pismo z moją osobą. Powstało Lisie Pismo, jakie fajne i proste. Niestety tak jak wspominałem, zniknęło, na dobre.

Na początku sierpnia 2019 roku odświeżałem swojego instagrama. Dodawałem nowe zdjęcia, zmieniałem opis profilu, zmieniałem zdjęcie profilowe i ze względu, że Lisie Pismo odeszło, musiałem również zmienić nazwę profilu.

Żeby lepiej zobrazować czym jest Fouxey postaram się go rozbić na części pierwsze.

Fouxey fox, czyli z angielskiego lis.

Fouxey – pomyślałem, że takie zestawienie będzie ciekawsze niż samo Foxey, które zresztą było zajęte. Dodałem więc mało znaczącą literkę u, która okazała się strzałem w dziesiątkę.

Fouxey – dlaczego? Fou z języka francuskiego – zwariowany.

Wymowa: foksej lub poprawniej fuksej z akcentem na pierwszą sylabę.

Wszystko się zgodziło. Jestem zwariowanym lisem o bardzo emocjonalnych podwalinach życiowych. Oprócz tego jestem chyba realistą, niedoszłym muzykiem.

Postawiłem wszystkie swoje pieniądze na Fouxey. Mam nadzieję, że nie będzie to stracony kupon.